Program pit FORMAT ułatwia rozliczyć pit 37, pit 36, pit O. To szybkie roczne rozliczenie pit 2023 /pit 2024.Ten program pit wspiera OPP w pozyskiwaniu 1,5 procent podatku

1,5 procent dla OPP w roku 2024

Roczny PIT 2024, jego wypełnianie i rozliczenie w programie PIT FORMAT 2023 jest łatwe i szybkie. Wprowadzamy informacje takie jak: imię, nazwisko, adres, miejsce zamieszkania, a następnie podajemy dane o dochodach z 2023 r., ulgach (np. rodzinna, za internet, rehabilitacyjna itd.).
Patrz tutaj: https://www.pit-format.pl/jak-rozliczyc-pit/pit-37.

Bezpłatny program pit 37 – przekaż odliczenie 1,5 procent

Kolejnym istotnym punktem rocznego rozliczenia podatku dochodowego jest 1,5 % dla OPP. W rubryce wpisujemy lub wybieramy numer KRS Organizacji. Z roku na rok coraz więcej podatników decyduje się przekazać odliczenie 1,5 procent na subkonto OPP. Jednak nadal duża grupa pomija oddanie części swojego podatku potrzebującym np. osobom nieuleczalnie chorym, biednym dzieciom. Dzięki przekazaniu świadomie 1,5% fundacji lub na konto wybranej osoby, możemy uratować komuś życie czy pomóc w walce chorobą. Część osób z pewnością nie zdaje sobie sprawy, że każdy 1,5% jest ważny. Przekazanie części należnego podatku dochodowego na dowolnie wybraną organizacje pożytku publicznego jest szansą na pozyskanie środków na działalność dla wielu instytucji oraz pozwala obywatelom na samodzielne decydowanie o przeznaczeniu części podatków. Podatnik może również wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego. Często same organizacje udostępniają na swoich stronach internetowych aplikację do wypełniania rocznego rozliczenia z wypełnioną rubryką KRS swojej organizacji. W ten sposób zwiększają one swoje dochody z tytułu 1,5% co pozwala także na uniknięcie pomyłek przy wypełnianiu deklaracji. Warto wspomnieć, że coraz częstszym zapytaniem w wyszukiwarkach jest fraza: „1,5 procent subkonto", co świadczy o tym, że podatnicy chcą przekazywać odliczenie 1,5 procent na konkretny cel lub dla wybranej osoby.